Виконавчий директор “Вікімедіа Україна” виграє судову справу.

Наталія Тимків, виконавчий директор ГО “Вікімедіа Україна”.

Виконавчий директор ГО “Вікімедіа Україна” Наталія Тимків виграла судову справу у Покровської райдержадміністрації щодо надання переліку об’єктів культурної спадщини на території району.

Дніпропетровський окружний адміністративний суд виніс рішення у справі за позовом Наталії Тимків  до Покровської райдержадміністрації, яким визнав неправомірною відмову в наданні переліку об’єктів культурної спадщини на території району та зобов’язав державний орган надати усі запитані відомості.

У серпні минулого року член правління громадської організації «Вікімедіа Україна» Наталія Тимків направила запит до Покровської районної державної адміністрації у Дніпропетровській області. Запитувався повний перелік нерухомих пам’яток та об’єктів культурної спадщини України національного та  місцевого значення, для опублікування у Вікіпедії та використання у міжнародному фотоконкурсі «Вікі любить пам’ятки». Зокрема, інтерес становили пам’ятки архітектури, археології, монументального мистецтва та історії.

Покровська РДА відмовила у наданні інформації, посилаючись на Перелік відомостей, що становлять службову інформацію, при наявності яких документу присвоюється гриф «Для службового користування». Водночас, суд визнав відповідний пункт Переліку незаконним в частині віднесення відомостей про стан формування страхового фонду документації місцевих органів виконавчої влади з розкриттям переліку та складу документації на історико-культурні пам’ятники до службової інформації.

ГО “Вікімедіа Україна” працює над переліком пам’яток культурної спадщини починаючи з весни 2012 року. Щорічно, починаючи від 2012 року, запити з проханням надати повний перелік об’єктів культурної спадщини організація надсилає до Міністерства культури України, а також регіональних управлінь культури. З відповідями на ці запити можна ознайомитися на сторінці “Реєстри пам’яток“. Проте деякі управління культури, серед яких і  управління культури Дніпропетровської ОДА не надали належної інформації, що змусило організацію надсилати запити до окремих районних управлінь культури. Втім, вирішення питання за допомогою судового позову стало першим в історії “Вікімедіа Україна”.

Спасо-Преображенський кафедральний собор Дніпропетровська. Об’єкт культурної спадщини та найкраща фотографія Дніпропетровської області за результатами фотоконкурсу «Вікі любить пам’ятки» 2014 року

Використані матеріали:

Advertisements
Опубліковано у Некатегоризовано | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s