Звернення Міністра освіти і науки України до академічної спільноти України

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

№1/11 -10327 Від 21.07.2015

Звернення Міністра освіти і науки України до академічної спільноти України

Шановні колеги!

В умовах стрімкого розвитку сучасного суспільства дедалі більше число споживачів обирає для отримання інформації зручні та функціональні електронні носії.

Започаткована ще у 2001 році електронна енциклопедія «Вікіпедія» завдяки вдалій політиці її адміністрування та проголошеному принципу відкритості стала сьогодні чи не основним джерелом довідкової інформації для сотень мільйонів користувачів по всьому світу, доказом чого є підтримання Вікіпедії більш як 280-ти мовами світу.

Сьогодні україномовний розділ відкритої багатомовної мережевої енциклопедії налічує близько 680 тисяч статей і за цим показником україномовна Вікіпедія обіймає 3-тє місце серед розділів слов’янськими мовами, 11-те – серед європейських розділів та 16-те – серед усіх мовних розділів. На жаль, україномовна Вікіпедія дещо поступається своїм аналогам, у тому числі за якістю наведеної інформації. Багато статей мають уривчастий, неповний і незавершений характер, а це спонукає українських інтернет- користувачів звертатись до інших зрозумілих іноземних версій Вікіпедії. Тож запрошую кожного науковця зробити свій внесок у популяризацію україномовної Вікіпедії, написавши бодай 2-3 статті за фахом. Закликаю викладачів навчальних закладів широко залучати до цієї роботи нашу талановиту молодь: школярів, студентів та молодих науковців.

Упевнений, що підвищення якості україномовної Вікіпедії як результат нашої спільної роботи стане в пригоді не лише мільйонам користувачів, а й сприятиме формуванню й утвердженню сучасної української наукової та фахової термінології та призведе до розвитку творчого потенціалу та пізнавальної активності підростаючого покоління.

Сподіваюся на вашу підтримку.

З повагою.

Міністр Сергій КВІТ

About Юрій Пероганич

1961 року народження, громадський діяч в ІТ, освіті, культурі
Опубліковано у Наука і освіта | Теґи: , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s