У Вікісховищі триває полювання на “несвободу панорами”

Рівно півроку тому, 29 грудня 2014 року, у Верховній Раді було зареєстровано Законопроект №1677 щодо впровадження Свободи панорами. Втім цей законопроект досі не розглянуто депутатами, чим і користуються захисники авторських прав, ініціюючи вилучення фотографій з Вікісховища – найбільшого репозитарію фотографій, що слугує для потреб Вікіпедії. Наведемо лише деякі приклади.

У січні 2015 року модераторами Вікісховища було вилучено кілька сотень фотографій новітніх пам’ятників, завантажених в ході конкурсу Вікі любить пам’ятки-2014. Деякі з них колись були за посиланнями:

6 березня канули в лєту з десяток фотографій будівлі та інтер’єрів Верховної ради України. Причому ініціював їх вилучення користувач з України, що працює під ніком BaseSat. Колись їх можна було оглянути за посиланнями: (ззовні) та (інтер’єри)

Не пощастило й будівлі київського залізничного вокзалу: Той же користувач запропонував вилучити й фотографії будівлі адміністрації Президента, проте іншому вікіпедисту вдалося сконтактувати з нащадком архітектора і випросити у нього дозвіл на їх розміщення. Драматична ситуація виникла навколо фотографій Сімферопольського залізничного вокзалу.  Фотографії номінував все той же користувач з України. Але зустрів спротив путіністів, які заявили, що “крымнаш”, а Законодавство РФ гарантує свободу панорами для будівель. Попри доводи українських користувачів про те, що анексія Криму не була визнана міжнародною спільнотою, й відповідно фотографії слід вилучити, фотографії все ж залишили, принаймні до тієї пори, поки українці не повернуть реальний контроль над півостровом, завдяки чому ми можемо помилуватися панорамою ще українського вокзалу. Не пощастило і найбільшому в Україні пам’ятнику Леніну. І зовсім не через закони про декомунізацію. А все через ті ж авторські права його скульпторів. Lenin_Monument_in_Zaporizhzhia

Опубліковано у Вільні знання, Культура і мистецтво. Додати до закладок постійне посилання.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s