Рік тому в бою з терористами загинув вікіпедист Raider

23 травня — перша річниця пам’яті нашого колеги, активного дописувача Вікіпедії Raider, добре відомого за підписом «Рейдер з нікчемного лісу». Справжнє ім’я — Ковалишин Олег Ярославович. Народився 18 серпня 1978, мешкав у Києві.

З квітня 2014 року — боєць батальйону територіальної оборони «Донбас» Донецької області, де мав позивний «Рейдер».

Загинув у бою з батальйоном «Восток» біля села Карлівка. Батальйон «Донбас», рухаючись з Галицинівки, біля дамби Карловського водосховища потрапив у засідку. Олег знаходився у групі з чотирьох бійців, яка, захищаючи евакуацію решти батальйону у Красноармійськ, влаштувала вигідний спостережний пункт і точку обстрілу противника за дзеркальними стінами другого поверху будівлі кафе. За спогадами товариша-снайпера, через поганий зір не бачив, куди стріляв, і запитував, чи влучив, чи ні. Група була викрита та потрапила у оточення. «Рейдер» був тяжко поранений, відмовився здаватися. За свідченням бойових побратимів, загинув у пожежі.

Цього дня в Михайлівьсому соборі відбулася панахида за загиблими під Карлівкою бійцями батальйону “Донбас”. Інтерв’ю з матір’ю загиблого пропонуємо до Вашої уваги:

P.S. В українській Вікіпедії була стаття, про Олега Ковалишина, але один з адміністраторів Вікіпедії (позивний – Aced) її вилучив із поясненням “безсумнівно незначимий предмет“.

Aced

11 українських вікіпедистів висловились за позбавлення користувача Aced посади адміністратора за цей вчинок, проте 15 висловили протилежну думку. Так сторінку і не відновили. “Не цінує героїв моя країна!

Використано матеріали:

Кнайпа Вікіпедії. Автор – Юрій Дзядик,

Advertisements
Опубліковано у Особистості. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s