В’ячеслав Кириленко разом з вікіпедистами посадив липи у Софії Київській

PM354image001Віце-прем’єр-міністр – Міністр культури України В’ячеслав Кириленко взяв участь у церемонії нагородження переможців конкурсу «Вікіпедія любить пам’ятки».

Захід відбувся у Національному заповіднику «Софія Київська».

В’ячеслав Кириленко висловив вдячність організатору конкурсу – громадській організації «Вікімедіа Україна» та усім його учасникам – а це майже 100 осіб – за інтелектуальні зусилля зі створення статтей про українські культурні пам’ятки та небайдужість до пам’яткоохоронної справи.

«Дякую за інтелектуальну сміливість, за готовність ділитися своїми знаннями та розвиватися самим», – сказав Віце-прем’єр.

Генеральний директор заповідника Неля Куковальська привітала переможців конкурсу на території пам’ятки світового значення: «Сподіваюся, ще більше українців долучатимуться до створення статтей про українські визначні місця». Серед переможців конкурсу – 16-річний Олексій Женчук, який вдосконалив статтю про Дзвіницю Софії Київської, завдяки чому текст став одим із найпопулярніших в українській Вікіпедії.

Проведення конкурсів у Вікіпедії дозволяє заохотити її вже активних дописувачів, а також людей, які раніше до того не створювали статей, до написання матеріалу для Вікіпедії. “З 2012 року в Україні проводиться “Вікі любить пам’ятки”, який уже зібрав понад 100 тисяч фотографій пам’яток культурної спадщини України. З них можна створити найповніший каталог національного культурного спадку. Однак існує потреба в якісних статтях”, – наголосили представники Вікімедії.PM175image004

Відтак, організація внесла пропозицію проводити спеціальне навчання із створення статей про пам’ятки, також планує знову провести фотоконкурс про українські пам’ятки.

Після церемонії на території Софії Київської В’ячеслав Кириленко разом з усіма учасниками церемонії взяв участь у посадці дерев. Кожне нове дерево на території пам’ятки ЮНЕСКО розташовується відповідно до спеціально узгодженого дендрологічного плану.PM980image003

З нагоди Міжнародного дня пам’яток і визначних місць, який відзначається 18 квітня, В’ячеслав Кириленко створив статтю про цю дату, ставши першим українським урядовцем-автором вікіпедійної статті.

Конкурс зі створення статей, присвячених культурним пам’яткам України “Вікіпедія любить пам’ятки”, тривав з 7 березня до 5 квітня. За цей час 98 авторів створили 265 статей. П’ятірка головних переможців конкурсу:

  • Аліна Возна (м. Хмельницький) – 1-е місце
  • Любов Качор (м. Львів) – 2-е місце
  • Олексій Женчук (м. Київ) – 3-є місце
  • Тарас Рикмас (м. Львів) – 4-е місце
  • Олег Крепосняк (м. Одеса) – 5-е місце

За матеріалами прес-служби Міністерства культури України

Advertisements
Опубліковано у Конкурси, Публічні заходи, Співпрація з державою. Додати до закладок постійне посилання.

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s