Які сторінки Вікіпедії в 2014 році читали найбільше?

Сайт Wikimedia Tool Labs опублікував топ-10 найвідвідуваніших статей для 35 найбільших мовних  розділів Вікіпедії за підсумками минулого року. В 14 із 35 мовних розділів Вікіпедії стаття про Україну увійшла до першої десятки.

Стаття про Україну виявилась однією з найвідвідуваніших статей принаймні у 14 з 35 найбільших розділів Вікіпедії. Окрім читачів української Вікіпедії, де стаття “Україна” традиційно посідає одне з перших місць, нашою країною цікавляться читачі російської (2-е місце), литовської, естонської (3-є місце), фінської, хорватської, чеської, (4-е),  польської (5-е), шведської (6-е),
болгарської (7-е), грецької, німецької  та угорської Вікіпедій (9-е місце)

Більше ніж Україною вікіпедисти цікавились лише чемпіонатом світу з футболу 2014 року. Ця тематика потрапила до кращих десяток 15 мовних розділів, причому у португальців, хорватів та угорців ця тематика виявилась на першому місці.

На третьому місці за інтересом читачів – стаття про смертоносний вірус Еболу. 9 мовних розділів Вікіпедії, серед яких дві пост-радянські – російська та естонська, виявили цю тематику в десятці найпопулярніших.

Відмітимо, що окрім України в цілому, в кращих десятках чотирьох Вікіпедій фігурує  Крим – литовській, російській, польській та чеській. Високі показники і у країни-агресора – стаття “Росія” фігурує в десятці 5-х вікіпедій: російської (1-е місце), болгарської, литовської, польської та чеської.

Статистика виявила і певні сюрпризи. Так, у трьох азійських вікіпедіях в першій десятці фігурують статті про порнографію.  Примітно, що це розділи Вікіпедії китайською, арабською, та мовою фарсі, носії яких традиційно декларують нетерпиме ставлення до оголеного тіла.

Що стосується української Вікіпедії, то наша перша десятка згідно зі статистикою  Wikimedia Tool Labs виглядає так:

Page name View count
1. Україна 636830
2. Шевченко Тарас Григорович 570494
3. Війна на сході України 505228
4. Порошенко Петро Олексійович 431309
5. Втрати силових структур внаслідок російського вторгнення в Україну (2014) 398081
6. Бандера Степан Андрійович 349914
7. Путін — хуйло 346464
8. Вибори Президента України 2014 327420
9. Odnoklassniki.ru 299204
10. Ярош Дмитро Анатолійович 290139

Як бачимо, три із десяти статей присвячено безпосередньо подіям українсько-російської війни, ще три статті – постатям, що стали символами визвольних устремлінь українського народу, ще три – знов-таки про Україну, і лише одна виглядає аполітичною і з нашою країною мало пов’язаною.

Таким чином читач української Вікіпедії виглядає найбільш зацікавленим подіями своєї країни у порівнянні з читачами інших мовних розділів.

Наразі ми очікуємо повнішого списку найпопулярніших статей. Зокрема очікується, що списки Wikimedia Tool Labs будуть розширені до топ-100 статей. Крім того альтернативний підрахунок популярності статей, з дещо ширшими можливостями, виконується за допомогою статистичного серверу http://stats.grok.se , який також широко використовується в статистичних дослідженнях вікіпедистів.

Читайте також:

Advertisements
Опубліковано у Аналітика, Статистика | Теґи: , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

1 Response to Які сторінки Вікіпедії в 2014 році читали найбільше?

  1. Пінгбек: Які сторінки Вікіпедії в 2014 році читали найбільше? | Вікімедіа Україна

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s