Десять найредагованіших сторінок Вікіпедії 2014 року

Блог Фонду “Вікімедіа” презентував відеоролик, присвячений найбільш актуальним статтям Вікіпедії за підсумками року, що минув.

Як зазначають автори повідомлення, протягом 2014 року дописувачі створили понад три мільйони статей і зробили  понад 100 мільйонів редагувань у різних мовних розділах Вікіпедії. Впродовж цього часу сторінки Вікіпедії було переглянуто  250 мільярдів разів приблизно 500 мільйонами користувачів з усього світу. Величезна кількість читачів і дописувачів Вікіпедії, на думку авторів, дозволяє вважати врешті її зміст відображенням того, що світовий досвід вважає найбільш значимим.

В останній місяць минулого року Фонд Вікімедіа підготував свій перший відео-огляд року: Wikipedia: #Edit2014. Це відео дозволяє нам переглянути, про що писав і читав світ, починаючи від Чемпіонату світу з футболу до Виборів в Індії, від випробування крижаною водою до Епідемії Ебола в Західній Африці.

“Статті з найширшим покриттям” 2014 року. Автор: Brian Keegan. Ліцензія: CC-BY-SA-4.0.

Звичайно, можна поцікавитися, а яким же чином було відібрано матеріал для цього відео-ролика? Дослідники з Фонду Вікімедіа та вікімедійного руху підходять до цього питання з різних точок зору.

Наприклад, Аарон Галфейкер (Aaron Halfaker) бере до уваги 10 найчастіше редагованих сторінок англомовної Вікіпедії за 2014 рік. Цілком очікуваними в цьому списку є статті як  Померлі в 2014Ізраїльсько-палестинський конфлікт,  Ісламська держава, та статті про обидві катастрофи малазійських літаків. Менш очікувано в цьому списку опинилися статті про  Дисиденський рух часів імператора Сьова або Список робіт Ежена Гійома.

Натомість Браян Кіґен (Brian Keegan)  бере до уваги статистику “zeitgeist”, що базується на кількості різних дописувачів, що брали участь у редагуванні тієї чи іншої статті.  Браян Кіґен залучив для свого аналізу статистику 19 різних мовних розділів Вікіпедії, зокрема української, і, співставивши ці статистичні дані, створив рейтинг статей, що мають найширшу географію своїх дописувачів.

У підсумковій таблиці найвищі позиції отримали статті про Чемпіонат світу з футболу, англійського актора Робін Вільямс, обидві катастрофи малазійських лайнерів, Зимову олімпіаду-2014, а також три статті, що стосуються російської агресії проти України (а саме – Російська інтервенція до Криму 2014Україна і Автономна Республіка Крим).

Детальніша інформація про відео доступна на сторінці https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Wikipedia_Edit_2014.webm. До речі, відео може сподобатися шанувальникам барокової музики – у відео використано музику прелюдії із Сюїти Й.С. Баха Соль мажор для віолончелі.

За матеріалами статті “Top 10 Most Edited Pages on Wikipedia in 2014“, автор: Juliet Barbara, ліцензія: Creative Commons Attribution 3.0 unported license

Advertisements
Опубліковано у Аналітика, Закордонний досвід, Статистика | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

One Response to Десять найредагованіших сторінок Вікіпедії 2014 року

  1. Пінгбек: Які сторінки Вікіпедії в 2014 році редагували найбільше? | Вікімедіа Україна

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s