У Львові відбулися два віківишколи

Віківишкіл бібліотека ЛНУ019

Під час віківишколу у Науковій бібліотеці ЛНУ імені Івана Франка.
Користувачка Zlir’a.

До 10-річчя української Вікіпедії львівські вікіпедисти i вікімедійці провели два віківишколи. Перший із них пройшов 30 січня у комп’ютерній аудиторії Наукової бібліотеки Львівського національного університету ім. Івана Франка; другий — 5 лютого у книгарні «Є».

На першому віківишколі основними мовцями були член Правління ГО «Вікімедіа Україна» Юрій Булка і користувачка української Вікіпедії Zlir’a, а під час вишколу у книгарні «Є» до них приєднався історик-геральдист Андрій Гречило, який розповів про роль Вікіпедії для суспільства і про участь фахівців у наповненні Вікіпедії, а також користувач Helgi, який продемонстрував можливості нового візуального редактора, нещодавно увімкненого у Вікіпедії.

Окрім того, у віківишколах брали участь вікіпедисти DixonD, Володимир Ф та Bunyk, які також дали низку корисних порад і відповідали на запитання відвідувачів.

Під час віківишколу у книгарні «Є».
Андрій Гречило та Zlir’a.

Основною метою віківишколів було донести до людей усвідомлення того, що Вікіпедію творять волонтери і її поліпшувати може кожен, заохотити їх долучатися до редагування Вікіпедії, а також допомогти присутнім легше орієнтуватись в основних правилах і політиках вільної енциклопедії і продемонструвати основні технічні аспекти, пов’язані з редагуванням Вікіпедії.

Віківишкіл, проведений у Науковій бібліотеці ЛНУ імені Івана Франка, мав також практичну частину, коли відвідувачі самостійно зайшли у Вікіпедію, зареєструвались і зробили свої перші редагування, користуючись порадами досвідчених вікіпедистів.

Під час підготовки до львівських заходів вікіпедисти започаткували спеціальну сторінку Вікіпедія:Віківишколи, де склали план проведення стандартного віківишколу, а також підготували сторінку з початковими діями у Вікіпедії, на яких відвідувачі можуть попрактикуватись безпосередньо під час заходу.

Загалом на віківишколах побувало близько 40 людей.

Аудіозапис віківишколу 5 лютого ви можете завантажити із Вікісховища або прослухати безпосередньо на цій сторінці:

Згадані заходи відбулись за сприяння Наукової бібліотеки ЛНУ імені Івана Франка  (30 січня) та книгарні «Є» (5 лютого), які надали приміщення та технічне забезпечення для їх проведення.

Advertisements

About YurB

At least so you know I'm a human:)
Опубліковано у Наука і освіта, Публічні заходи, Уроки Вікі | Теґи: , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s